DSC_4843„Wesoły Smok” w ramach czesnego proponuje wszystkim dzieciom zajęcia dodatkowe. Wszystkie zajęcia odbywają się przed obiadem, tak aby dzieci wychodzące z przedszkola o godzinie 14:00 też mogły w nich uczestniczyć.

 • Język angielski

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po trzydzieści minut i są prowadzone przez anglistkę posiadającą duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Nauka polega przede wszystkim na zajęciach rytmicznych, śpiewaniu piosenek, słuchaniu wierszyków i zabawach ruchowych zgodnie z zasadą; że małe dzieci najlepiej uczą się uczestnicząc w tym procesie całym ciałem. Głównym celem jest „osłuchanie” się dzieci z językiem, utrwalenie najbardziej popularnych zwrotów oraz uświadomienie korzyści wynikających ze znajomości języków obcych.

 • gimnastykaGimnastyka korekcyjna

Starsze przedszkolaki gimnastykują się dwa razy w tygodniu po 30 minut. Młodsze raz w tygodniu. Celem zajęć jest przyswojenie przez dzieci pewnych nawyków (prawidłowej postawy, prawidłowego siedzenie i chodzenia) oraz zachęcenie dzieci do zdrowego wysiłku (choć większości i tak zachęcać nie trzeba).

 • Ćwiczenia logopedyczne.

Opieka logopedy nad przedszkolakami polega na:

– przeprowadzeniu na początku każdego roku badań przesiewowych mających na celu wychwycenie nieprawidłowości w wymowie i skierowaniu wymagających tego dzieci na ćwiczenia indywidualne.

– prowadzeniu raz w tygodniu grupowych zajęć ortofonicznych.

– prowadzeniu indywidualnej terapii (dodatkowo płatnej).

 •  Rytmika

Dwa razy w tygodniu dzieci nie tylko uczą się nowych piosenek i pląsów, ale też doskonalą swoje poczucie rytmu i poznają brzmienie różnych instrumentów. Także tańczą oraz uczestniczą w zabawach ruchowych przy muzyce.

 •  Ceramika

Przedszkole współpracuje z Pogodną Pracownią Ceramiczną. Mniej więcej raz w miesiącu dzieci lepią i szkliwią. Prace są profesjonalnie wypalane w piecu ceramicznym.

 • DSC_1689Przygody Przyrody czyli wyjścia do lasu lub na łąkę, uprawa przedszkolnych grządek,eksperymenty przyrodnicze.
 • Basen

Zajęcia na basenie przeznaczone są dla średniaków i dużaków. Jako jedyne w naszej ofercie są dodatkowo płatne i oczywiście nie są obowiązkowe. Raz w tygodniu przedszkolaki jeżdżą autokarem na basen, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oswajają się z wodą, doskonalą swoje umiejętności oraz świetnie się bawią.

Oprócz zajęć dodatkowych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów w ramach codziennej zabawy realizowane są:

 • Zajęcia plastyczne (często bardzo niekonwencjonalne, wykorzystujące najdziwniejsze materiały i szalenie brudzące)
 • Zajęcia kulinarne czyli „Kuchnia Pełna Cudów” w której dzieci samodzielnie przygotowują całkiem skomplikowane potrawy, poznają nowe smaki, uczą się czytać przepisy i z nich korzystać oraz.. eksperymentują, eksperymentują i raz jeszcze eksperymentują. Zmniejszając grono niejadków.
 • DSC_6509Majsterkowo podczas którego dzieci budują, tworzą, malują, szlifują i konstruują przy użyciu najprawdziwszych narzędzi pod czujnym okiem wychowawczyń, bo inaczej jeszcze gotowi by byli rozebrać przedszkole.
 • Zajęcia krawieckie czyli „Taniec igły z nitką” w czasie których dzieci nawlekają, owijają, przeplatają, przyszywają, prują i znów zszywają.

Mniej więcej raz w miesiącu (także w ramach czesnego) dzieci mają możliwość uczestniczenia w jakiejś dodatkowej „atrakcji”. Są to występy teatrzyku (przedszkole współpracuje z aktorami z warszawskiego Teatru Lalka), koncerty, spotkania, wyjścia do teatru lub muzeum, wycieczki.