DSC_1393Przedszkole Wesoły Smok znajduje się w zielonej części warszawskiej Białołęki, tuż przy granicy z gminą Nieporęt, przy ulicy Frachtowej 13. Sąsiaduje z osiedlem „Miasteczko Regaty” .

Budynek został specjalnie przebudowany (a ostatnio też rozbudowany) i zaadoptowany na potrzeby przedszkola. Spełnia rygorystyczne normy stawiane placówkom oświatowym. Sale zajmują parter i piętro budynku i mają łączną powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych.

Dzieci mają do dyspozycji:

– Dużą salę zabaw z bezpośrednim wyjściem DSC_0544na taras i do ogrodu, wyposażoną w zabawki, klocki, kąciki tematyczne, gry i książki

– Rozbudowaną salę zajęciową z prawdziwego zdarzenia, w której ślady farb na ścianach i podłodze nie są traktowane jako bałagan, a jedynie jako dowód na aktywność twórczą dzieci (ślady tej aktywności noszą też często ubrania, dlatego prosimy o ubieranie dzieci w mniej eleganckie ubranka). Sala ta jest wykorzystywana także do zajęć ruchowych oraz kucharskich (wyposażona jest bowiem we wszystkie niezbędne urządzenia). Podobnie jak pierwsza sala , także i ta posiada bezpośrednie wyjście na taras i do ogrodu.

DSC_0550

– Dwie połączone sale na piętrze, przeznaczone dla młodszych dzieci. Jedna z nich wyłożona jest wykładziną dywanową i wyposażona w kąciki tematyczne do zabaw, druga pełni rolę sali plastycznej. W dużej sali znajduje się projektor oraz ekran wykorzystywane do zajęć dydaktycznych.

– Dużą i wygodną szatnię

DSC_0536

– Przy każdej z sal znajduje się osobna łazienka dostosowana do rozmiarów dzieci.

Przedszkole posiada też własny ogródek położony za budynkiem, z dala od ulicy. W ogrodzie znajduje się kilka drzew, altana, drewniany domek do zabaw, piaskownica, drabinki, zjeżdżalnia, hamak i trampolina. A także przedszkolna grządka.

Z ogrodu korzystamy przez cały rok, także w pochmurne, chłodne dni. Od tej reguły robimy wyjątek kiedy aura jest szczególnie niekorzystna.

Zgodnie z zasadą, że dzieci mogą być szczęśliwe lub czyste wybraliśmy to pierwsze.

Mając jednak na uwadze zdrowie psychiczne rodziców staramy się jakoś okiełznać brudzenie się.

W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym (czyli błotnistym) w przedszkolnej szatni są wystawione pojemniki, w których przechowujemy „służbowe uniformy” czyli kalosze, spodnie ortalionowe etc. Kiedy ”zesztywnieją” oddajemy je rodzicom do prania. Dzięki temu prostemu zabDSC_0535iegowi, dzieci mogą brudzić się do woli, a do domu i tak wracają w czystych spodniach i butach.

Przedszkole przygotowało na swoim terenie miejsca parkingowe.